LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Aprenem característiques de la tardor

Celebrem la festa de la castanyada.

Fa pocs dies que ens vam acomiadar del bon temps que ens oferien les acaballes de l’estiu, ara ja de ple ens saluda i acompanya la tardor amb els colors canviants de la natura, l’arribada del fred, algun raig de pluja i les fruites saboroses d’aquesta estació.

Els infants d’educació infantil, a més de fer observació directa i aprendre a reconèixer els fenòmens característics de la tardor, van dur a terme moltes activitats i propostes que els plantejaven reptes cognitius adequats a les seves possibilitats.

I com ja és tradició, es va  celebrar la festa de la castanyada tot cantant i dansant al ritme de cançons tradicionals i menjant castanyes recent torrades amb les famílies.

PER LLEGIR MÉS...