LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dos alumnes de 4t ESO Participem a Anem x + Mates

Un curs dut a terme per l’Associació LLEIMAT.

El dimecres de la setmana passada, el 9 de novembre, vam assistir a un taller matemàtic organitzat per ”Anem x+ mates” de l’associació Lleimat.

Els cursos estan adreçats a alumnes amb bons resultats acadèmics que volen anar més enllà del que els ofereix l’ensenyament reglat. Aquests tallers són a la universitat de Lleida cada 15 dies i estan impartits per professors de matemàtiques de secundària i universitat. L’objectiu d’aquestes sessions és millorar els nivells alts de rendiment i els nostres resultats i aprofundir en aquests coneixements ampliant el nostre currículum i complementant-lo. Això serà possible amb tallers que van des de l’aprenentatge amb jocs matemàtics i estratègies, programes informàtics de geometria com el GeoGebra i jocs amb cartes.

Esperem que aquests cursos matemàtics serveixin per desenvolupar al màxim el nostre potencial d’aprenentatge.

PER LLEGIR MÉS...