COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada sobre Polítiques Socials Municipals per Batxillerat.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Municipis amb una taxa d’immigració elevada.

El passat 23 de novembre, dins del Cicle de Conferències programades pel Departament de Socials, l’alcalde d’Alcarràs, Sr. Miquel Serra i la regidora de serveis socials, Sra. Maite Codina, van visitar el nostre Centre per tal de realitzar una conferència col·loqui als alumnes de batxillerat sobre les polítiques municipals en els pobles amb un nombre important d’immigrants, amb l’objectiu de donar a conèixer  com es  gestionen uns pressupostos municipals i amb quina finalitat s’aproven i s’apliquen les polítiques socials que,  tal i com es va remarcar, no van adreçades als immigrants, com la majoria de gent pensa,  sinó a totes aquelles persones amb necessitats especials.

Amb paraules dels conferenciants, la pau social d’un municipi passa per treballar per tots i cadascun dels seus veïns/es.

PER LLEGIR MÉS...