LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre Polítiques Socials Municipals per Batxillerat.

Municipis amb una taxa d’immigració elevada.

El passat 23 de novembre, dins del Cicle de Conferències programades pel Departament de Socials, l’alcalde d’Alcarràs, Sr. Miquel Serra i la regidora de serveis socials, Sra. Maite Codina, van visitar el nostre Centre per tal de realitzar una conferència col·loqui als alumnes de batxillerat sobre les polítiques municipals en els pobles amb un nombre important d’immigrants, amb l’objectiu de donar a conèixer  com es  gestionen uns pressupostos municipals i amb quina finalitat s’aproven i s’apliquen les polítiques socials que,  tal i com es va remarcar, no van adreçades als immigrants, com la majoria de gent pensa,  sinó a totes aquelles persones amb necessitats especials.

Amb paraules dels conferenciants, la pau social d’un municipi passa per treballar per tots i cadascun dels seus veïns/es.

PER LLEGIR MÉS...