LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes van al teatre i realitzen visites culturals

El dia 30 de novembre els alumnes de Batxillerat van realitzar una sortida cultural a Barcelona.

Al matí van assistir a la representació de l’obraMolt soroll per no res de William Shakespeare al Teatre Nacional de Catalunya. A la tarda, els alumnes de segon van visitar el Born Centre Cultural i van fer una visita guiada a l’exposició d’aquest espai que permet comprendre la vida quotidiana a la ciutat de Barcelona abans dels fets de l’11 de setembre de 1714.

Els alumnes de primer van fer una visita al Barri Gòtic i els de la modalitat d’arts van visitar una exposició d’obres de Remoir i altres pintors impressionistes a la Fundació Mapfre.

PER LLEGIR MÉS...