LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Concert de Nadal a càrrec dels alumnes de 4t

Els alumnes de 4t d’ESO organitzen un concert per recollir fons pel viatge a París.

El passat dilluns dia 19 de Desembre els alumnes de 4t d’ESO del Col·legi Episcopal ens van oferir un espectacle al saló d’actes on varen presentar un conjunt de nadales per a l’ocasió. Diversos convidats van tenir el privilegi de gaudir de la inauguració de l’espectacle que han estat preparant durant gairebé un mes. Els professors, però, van tindre un paper fonamental en la seva preparació a l’hora d’encarregar-se de l’organització de l’esdeveniment.

Aquest concert, de llargues hores i setmanes de treball, va tenir lloc amb l’objectiu de convertir-se en una recol·lecta de fons per al viatge a Paris que s’apropa. Entre el repertori de nadales es troben majoritàriament diverses cançons amb un origen històric situat als anys vuitanta i que s’han versionat al llarg del temps, com ara Last Christmas del grup Wham!, o Hallelujah de Leonard Cohen.

PER LLEGIR MÉS...