LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El centre d’ assistència de Sant Joan de Déu a Almacelles

Coneixem els seus serveis i la tasca que s’hi realitza.

L’alumnat de segon d’Integració hem realitzat una visita al centre que Sant Joan de Déu té a Almacelles, on atenen a unes 365 persones dins de les àrees de  discapacitat intel·lectual i salut mental.

Ens ha sorprès trobar un centre tant gran, amb tants serveis diferents i on les persones poden desenvolupar diferents tasques segons les seves capacitats i interessos. Així com relacionar-se amb d’altres persones i avançar en la seva autonomia i inclusió social.

Diferents professionals i persones usuàries ens han acompanyat en la visita, explicant-nos aspectes molt interessants que ens han permès conèixer el centre, els serveis que té, la seva filosofia i la important tasca que realitza.

Agraïm la bona rebuda i el tracte que ens han donat aquest matí que hem compartit. Qui sap si per algú de nosaltres serà un lloc de treball a l’acabar el cicle….

PER LLEGIR MÉS...