LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Taller sobre VIH a la Fundació La Caixa

Per alumnes de Primer que cursen Biologia.

Els dies 11 i 12 de gener, els estudiants de Biologia de 1er de Batxillerat, van tenir l’oportunitat de participar en un taller d’experiments organitzat per l’Institut de Recerca de la Sida IrsiCaixa al CaixaFòrum de Lleida.

El taller tractava de reproduir part de la recerca que es duu a terme als laboratoris de l’IRSI, com identificar substàncies candidates a formar part d’una vacuna contra la sida.

Els alumnes van tenir l’oportunitat d’utilitzar material de laboratori propi dels laboratoris de recerca, com micropipetes i tècniques de laboratori com l’electroforesi.

Va ser una bona experiència per als alumnes, ja que es van tractar continguts de la matèria de forma pràctica i van aprofundir els coneixements sobre el VIH, la malaltia de la sida i les dificultats en la recerca d’una vacuna definitiva i de la prevenció de la sida.

PER LLEGIR MÉS...