LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Concurs de pessebres i diorames

Entrega de premis.

L’Auditori Municipal Enric Granados, va acollir l’acte d’entrega de premis del XLII Concurs de Pessebres.

L’acte va estar presidit per la tinent d’alcalde, Sra. Montse Parra, el bisbe de la diòcesi Mons. Salvador Giménez i el president de l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes entre altres autoritats i representacions.

Fer el pessebre, forma part de la nostra cultura i tradició cristiana. Aquesta petita o gran representació artística, alhora que fomenta la creativitat, l’enginy i el gust estètic, fa entrar Jesús a les nostres llars i ens apropa al seu missatge.

Ens entusiasma veure com els nostres alumnes han estat capaços de construir uns fantàstics pessebres i diorames i han estat mereixedors d’un bon grapat de premis.

Tanmateix ens sentim orgullosos d’haver guanyat el Premi de la Paeria, a l’escola que ha presentat el millor grup de pessebres, el Primer premi de la Categoria Escoles amb el pessebre del passadís d’educació primària i el Premi de la Generalitat de Catalunya al millor diorama infantil.

Moltes felicitats a tots!!

PER LLEGIR MÉS...