LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre programes d’habilitats socials

La Sra Eva Betbessé coordinadora pedagògica de l’Associació Down Lleida.

El dia 19 de gener l’alumnat de CFGS d’Integració Social 1r curs van poder disfrutar de la xerrada que ens va oferir la Sra Eva. Ens va explicar el disseny, pràctica i posada en escena dels programes d’habilitats socials amb persones amb diferent discapacitat mental. Vam aprendre la importància de partir sempre, en qualsevol col.lectiu de persones que treballéssim, de l’observació i de les dades particulars de cada persona i mai aplicar els programes partint  de la nostra lògica. Hem de ser capaços de fer programes adaptats al grup de persones concretes  que tenim i sempre anar-los  refent en funció dels resultats obtinguts. La flexibilitat, creativitat, observació  i l’optimització de la nostra feina són trets molt importants a tenir en compte en la nostra tasca com a Integradors i Integradores socials.

Moltíssimes gràcies Eva per la teva magnífica aportació!!!

PER LLEGIR MÉS...