COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’ètica dins la Professió

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Ètica i Cinema.

El sots-inspector Xavier Serra ens ha explicat l’ètica de la seva professió dins el marc del Seminari Ètica i Cinema que s’organitza en aquest curs als cicles formatius de Grau Superior. És una testimoni de la importància de ser un professional en aquest àmbit de tanta responsabilitat. A partir de les seves reflexions ha sensibilitzat als joves d’aquests graus ha esdevenir, seguint l’ideari del Col·legi Episcopal, uns autèntics protagonistes del seus respectius camps d’actuació. Això és en definitiva, seguir l’estil de Jesucrist d’acollir els altres i tenir cura d’ells (Mt 25,31-45).

PER LLEGIR MÉS...