LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Carnestoltes a infantil

Ens endinsem en l’ univers.

Després de tota la setmana seguint les ordres divertides del rei Carnestoltes, aprenent poemes i cançons, desenvolupant la creativitat amb manualitats i passant-nos d’allò més bé, va arribar la festa esperada per ballar tots junts al pavelló davant l’expectació de totes les famílies i amb l’acompanyament fantàstic d’un personatge galàctic molt engrescador.

Aquest curs, educació Infantil, hem volgut donar continuïtat  al projecte que estan treballant els infants de P5, per  poder endinsar-nos tots en l’ univers, tema apassionant per petits i grans! disfressant-nos  d’estrelles, sols, llunes i astronautes.

Vam gaudir amb gresca  i xerinola d’ aquesta festa popular.

Amb la cremada de malifetes, el Rei Carnestoltes s’ ha acomiadat i la Vella Quaresma ha arribat.

PER LLEGIR MÉS...