COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Carnestoltes a infantil

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Ens endinsem en l’ univers.

Després de tota la setmana seguint les ordres divertides del rei Carnestoltes, aprenent poemes i cançons, desenvolupant la creativitat amb manualitats i passant-nos d’allò més bé, va arribar la festa esperada per ballar tots junts al pavelló davant l’expectació de totes les famílies i amb l’acompanyament fantàstic d’un personatge galàctic molt engrescador.

Aquest curs, educació Infantil, hem volgut donar continuïtat  al projecte que estan treballant els infants de P5, per  poder endinsar-nos tots en l’ univers, tema apassionant per petits i grans! disfressant-nos  d’estrelles, sols, llunes i astronautes.

Vam gaudir amb gresca  i xerinola d’ aquesta festa popular.

Amb la cremada de malifetes, el Rei Carnestoltes s’ ha acomiadat i la Vella Quaresma ha arribat.

PER LLEGIR MÉS...