COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Juguem amb tots el sentits

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Tast d’aliments i experimentació amb gel i farina.

A la llar d’infants s’han dut a terme diferents activitats i propostes de caire experimental tot manipulant una gran diversitat de materials de la vida quotidiana, relacionats amb l’estació de l’hivern.

Els més petits de P0 van experimentar amb glaçons de gel, que freds que estaven però com els agradava provar aquesta sensació! els nens i nenes de P1 van dur a terme un esmorzar especial només amb aliments blancs, color que caracteritza l’hivern, podent discriminar molts gustos diferents i els més grans de la llar, els alumnes de P2, van dur a terme una sessió psicomotriu  amb farina, vam acabar tots com autèntics ninots de neu!

Aquestes sessions d’estimulació dels sentits han ofert als infants diverses possibilitats de descoberta, gaudint, investigant i aprenent qualitats de l’entorn a través del contacte amb diferents materials.

PER LLEGIR MÉS...