COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Xerrada sobre la cultura Inuit

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El professor i expedicionari Francesc Bailón ens aproxima a Groenlàndia.

Els alumnes de 2n de Batxillerat van rebre una xerrada sobre la cultura Inuit per part del Sr. Francesc Bailón. Va explicar la seva experiència personal que va començar al descobrir que aquest poble aconseguia resoldre conflictes mitjançant cançons i poemes improvisats. Des de llavors ha escrit i parlat sobre la seva cultura i, sobretot, ha conviscut amb ells compartint tot tipus d’aventures i moments.

És professor universitari, guía de Greenland Adventure i col·laborador del Món Àrtic, així com assessor cultural i col·laborador del Museu Etnològic de Barcelona i membre de l’associació de constructors d’iglús de Catalunya.

Un testimoni de lluita per assolir els somnis personals, de defensa de les cultures indigenes minoritàries i un exemple de conscienciació contra el canvi climàtic.

PER LLEGIR MÉS...