LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada per intercanviar informació entre Educació Infantil i Primària

Què hem après sobre l’Univers ?

Durant el segon trimestre els alumnes de P5 han treballat el projecte de l’univers. A partir dels coneixements previs, es van plantejar moltes qüestions i temes a descobrir, es va anar buscant informació per resoldre els dubtes plantejats, s’ha investigat, s’ha involucrat a les famílies, s’ha aprofundit assaborint el gust d’aprendre… fins arribar a una gran construcció i enriquiment  dels aprenentatges.

Sabent que els alumnes de 4t també van estudiar l’univers, es va decidir fer una trobada per compartir, complementar els coneixements i poder exposar tot allò après entre els dos nivells.

Aquesta activitat a més, ha possibilitat posar en pràctica la comunicació verbal  davant d’un públic no habitual.

L’experiència ha estat molt positiva i esperem tornar-la a repetir ben aviat!!

PER LLEGIR MÉS...