LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visitem l’Aiguabarreig

Cloenda del projecte per tasques “el riu”.

El passat 31 de març, els alumnes de tercer de primària vam gaudir de la sortida a l’Aiguabarreig de la Granja d’Escarp. Aprofitant el treball previ del projecte per tasques “El riu” a l’aula, vam aprofundir en la confluència del rius Segre i Cinca, els quals constitueixen l’Aiguabarreig, un paratge de gran riquesa natural. Els tallers que vam dur a terme, ens van permetre conèixer l’habitat, la fauna, la flora… Els i les alumnes van gaudir molt de la sortida fent un circuit d’orientació i observació, interpretant l’ecosistema i amb l’anellament d’aus, en el que ornitòlegs professionals ens van fer descobrir i donar molta informació sobre tot el relacionat amb el món dels ocells i la migració.

PER LLEGIR MÉS...