LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Amb l’arribada de la primavera iniciem el projecte de l’hort a la llar

Fem de jardiners !

Durant el segon trimestre es van començar a la llar diferents activitats  per tal d’introduir el projecte de descoberta de l’entorn, programat per iniciar amb l’arribada de la primavera: la creació del propi hort.

Amb activitats de caire sensorial i tot jugant a fer trasvassaments amb terra amb l’ajuda de les pales i rasclets, també amb la plantada de llavors de blat amb l’observació acurada de la seva germinació i fins i tot amb l’ expectant  arribada d’una planta amb flors a l’aula per poder cuidar entre tots, vam anar començant a adquirir els hàbits necessaris per aconseguir després la creació de l’hort i el seu bon de manteniment entre tots.

Amb la col·laboració de Sanui Fruits i la seva donació de dos palots i el suport del senyor Jaume, el nostre jardiner preferit, vam començar aquesta gran aventura plantant hortalisses sabent que algun dia en podrem tastar els seus fruits i plantes aromàtiques que quan creixin podrem gaudir amb la seva olor.

PER LLEGIR MÉS...