LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada als alumnes del CFGS d’Educació Infantil 1r

Ens visita la Montse Daura, logopeda del CDIAP CAD.

Dintre del Modul de Cognitiu estem aprenent els diversos serveis d’intervenció primerenca que atenen als nens i nenes amb diferents dificultats. És un ball de sigles que els alumnes d’Educació Infantil  han de conèixer: CDIAP, EAP, CEE, USEE, CSMIJ, ICASS, CAD, CREDA, CREDV, EAIA,……

És per això que avui hem tingut la visita de la Montse Daura, logopeda del CDIAP CAD.

El CDIAP, Centre de Desenvolupament i Atenció precoç, atén a nens i nenes de 0 a 6 anys que pateixen algun retard en el seu desenvolupament, ja sigui motriu o sensorial, cognitiu o de llenguatge. I, possiblement, és el servei amb el que els educadors de l’Etapa Infantil tenen més relació.

La Montse avui ens ha explicat la seva feina, com treballen, quins tipus de nens atenen, els seus objectius, … i ens ha ensenyat un vídeo per veure com són les sessions individuals que tenen amb els nens.

Ha sigut una sessió molt interessant i instructiva !!!

PER LLEGIR MÉS...