Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Participem a la Gimcana Destí Europa

Uns 140 alumnes superen proves al voltant de la Seu Vella.

Una selecció d’alumnes de 1r de Batxillerat han participat en la gimcana “Destí Europa” a la Seu Vella.

Els participants han de realitzar diverses proves que combinen el contingut europeu (països, habitants, costums, monuments, música, personatges, tradicions, etc.) amb coneixements vinculats al Turó de la Seu Vella.

La gimcana també ha comptat amb el grafiter Dude, que durant el matí ha realitzat un mural inspirat en les paraules que s’ha demanat als equips que pensessin i debatessin per definir una millor Unió Europea per als pròxims 60 anys. Així, de les paraules i la seva explicació es farà un manifest que es llegirà durant l’acte institucional de celebració del Dia d’Europa i que s’enviarà als eurodiputats catalans

PER LLEGIR MÉS...