COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Participem a la Gimcana Destí Europa

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Uns 140 alumnes superen proves al voltant de la Seu Vella.

Una selecció d’alumnes de 1r de Batxillerat han participat en la gimcana “Destí Europa” a la Seu Vella.

Els participants han de realitzar diverses proves que combinen el contingut europeu (països, habitants, costums, monuments, música, personatges, tradicions, etc.) amb coneixements vinculats al Turó de la Seu Vella.

La gimcana també ha comptat amb el grafiter Dude, que durant el matí ha realitzat un mural inspirat en les paraules que s’ha demanat als equips que pensessin i debatessin per definir una millor Unió Europea per als pròxims 60 anys. Així, de les paraules i la seva explicació es farà un manifest que es llegirà durant l’acte institucional de celebració del Dia d’Europa i que s’enviarà als eurodiputats catalans

PER LLEGIR MÉS...