LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada de corals de secundària.

Els alumnes de primer d’ E.S.O. del Col·legi Episcopal van participar en la trobada de corals de secundària.

El passat dia 3 de maig, un grup d’alumnes de primer d’E.S.O del Col·legi Episcopal van participar en la Trobada de Corals de secundària de Catalunya a l’Auditori Enric Granados de Lleida. En el decurs de la jornada els alumnes vam poder cantar i gaudir amb altres centres de Lleida tot un grapat de cançons com: “Terra d’acollida. Música Eduard Elgar. Lletra : Jordi Estrada.” “Jo sóc com tu. Grup: Els Catarres”. ” Heal the world. Música i lletra: Michael Jackson”. “Els Segadors”. Himne nacional de Catalunya.  “El cant de la Trobada. Constantí Sotelo. Lletra: Joan Prats”. També totes les corals vam poder participar en un taller de “soundpainting” , i gaudir d’un fragment de la banda sonora de la pel·lícula Pirates del Carib que l’orquestra simfònica del conservatori va tocar per a tots els presents. Felicitar als alumnes de primer d’E.S.O del col·legi per la seva participació entusiasta amb una actitud molt positiva en tota la trobada.

PER LLEGIR MÉS...