COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Encetem una nova dinàmica de jocs, el PATIcipa

Cada dimecres, els alumnes de primària han pogut participar en nous jocs a l’hora del pati.

El Departament d’Educació Física, juntament amb les aprenents que estan al nostre centre, han establert una nova dinàmica de jocs per cicles. Durant cada dimecres i coincidint amb el dia sense pilota, els alumnes de cada cicle de l’etapa de primària aprenen a jugar a un nou joc: coneixen les normes i les bases de cada un i les posen en pràctica a l’hora de jugar. Un cop s’ha acabat l’hora del pati, cada un d’ells pot fer-ne la valoració i explicar aquest joc a la resta dels seus companys i companyes.

Aquest tipus d’iniciatives que fomenten el joc, sobretot en grup, permeten potenciar el desenvolupament social, a controlar millor els impulsos, milloren la concentració, l’atenció i la memòria, contribueixen al desenvolupament físic, dominen noves destreses, ajuden a desenvolupar el pensament matemàtic i el llenguatge i molt important, permeten que l’alumne gaudeixi del joc.

PER LLEGIR MÉS...