LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Encetem una nova dinàmica de jocs, el PATIcipa

Cada dimecres, els alumnes de primària han pogut participar en nous jocs a l’hora del pati.

El Departament d’Educació Física, juntament amb les aprenents que estan al nostre centre, han establert una nova dinàmica de jocs per cicles. Durant cada dimecres i coincidint amb el dia sense pilota, els alumnes de cada cicle de l’etapa de primària aprenen a jugar a un nou joc: coneixen les normes i les bases de cada un i les posen en pràctica a l’hora de jugar. Un cop s’ha acabat l’hora del pati, cada un d’ells pot fer-ne la valoració i explicar aquest joc a la resta dels seus companys i companyes.

Aquest tipus d’iniciatives que fomenten el joc, sobretot en grup, permeten potenciar el desenvolupament social, a controlar millor els impulsos, milloren la concentració, l’atenció i la memòria, contribueixen al desenvolupament físic, dominen noves destreses, ajuden a desenvolupar el pensament matemàtic i el llenguatge i molt important, permeten que l’alumne gaudeixi del joc.

PER LLEGIR MÉS...