COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Celebració de la Primera Comunió

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Tot fent la nostra tasca d’ajudar a descobrir i seguir el camí de Jesús als nostres alumnes, els passats dies 29 d’abril, 6 i 20 de maig, vam celebrar les Primeres Comunions d’alumnes amb el col·legi a la parròquia de Sta. Teresina.

Després de dos anys de catequesi, va arribar el moment de celebrar el fet que Jesús ens convida a la seva taula com a amics seus. Uns amics cridats a viure la fe amb alegria juntament amb els altres. Participem de la seva Taula, la seva amistat, per compartir-ho amb els qui ens envolten.

Els infants, acompanyats de les seves famílies i amics, van celebrar amb alegria aquest sagrament, amb un to festiu. Prèviament vam preparar la celebració per a que fos participada i propera. En cada celebració ens van acompanyar a la música La Banda del col·legi, amb els seus instruments i veus.

Ara, un cop celebrat aquest pas, el camí continua. Som cridats a viure la nostra fe amb els altres i a ser-ne transmissors, sabent que Jesús sempre està al nostre costat.

PER LLEGIR MÉS...