LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebració de la Primera Comunió

Tot fent la nostra tasca d’ajudar a descobrir i seguir el camí de Jesús als nostres alumnes, els passats dies 29 d’abril, 6 i 20 de maig, vam celebrar les Primeres Comunions d’alumnes amb el col·legi a la parròquia de Sta. Teresina.

Després de dos anys de catequesi, va arribar el moment de celebrar el fet que Jesús ens convida a la seva taula com a amics seus. Uns amics cridats a viure la fe amb alegria juntament amb els altres. Participem de la seva Taula, la seva amistat, per compartir-ho amb els qui ens envolten.

Els infants, acompanyats de les seves famílies i amics, van celebrar amb alegria aquest sagrament, amb un to festiu. Prèviament vam preparar la celebració per a que fos participada i propera. En cada celebració ens van acompanyar a la música La Banda del col·legi, amb els seus instruments i veus.

Ara, un cop celebrat aquest pas, el camí continua. Som cridats a viure la nostra fe amb els altres i a ser-ne transmissors, sabent que Jesús sempre està al nostre costat.

PER LLEGIR MÉS...