LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els Jocs Florals

Lucía Sesé i Maria Piñol guanyen els Jocs Florals de la Generalitat.

El passat divendres dia 2 de juny , la Maria Piñol de 1r d’ESO i la Lucía Sesé de 3r van assistir a l’acte de lliurament dels premis dels Jocs Florals de la Generalitat als Servies Educatius de l’Urgell, a Tàrrega. Va ser una vetllada amena, presidida per l’escriptor Josep Pàmies on es va combinar la literatura i la música. La Maria Piñol va quedar classificada com a finalista dins la categoria de 1r cicle d’ESO i la Lucía Sesé va ser proclamada guanyadora de la categoria de 2n cicle d’ESO de les terres de Lleida; ara, el proper dissabte 17 de juny la Lucía haurà d’anar a Barcelona on es coneixerà el guanyador de tot Catalunya. Desitgem que la Lucía tingui molta sort!

PER LLEGIR MÉS...