LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Convivències a Calafell

Els alumnes de 2n anem a la Casa de colònies Artur Martorell.

Hem passat molt temps junts a les aules i hem compartit encara més estones de convivència, però teníem moltes ganes de poder estar junts fora del nostre entorn habitual. Hem estat dos dies gaudint de la natura, interactuant amb ella, i fent diferents activitats relacionades amb el mar.

Un dels objectius de les nostres convivències, vam poder vivenciar els continguts assolits aquest trimestre amb el projecte del mar, que hem realitzat.

Després de la descoberta de l’entorn i ubicar-nos a les nostres habitacions, vam fer una sortida a la platja. El pirata Tim ens va encomanar diferents objectius, un dels més engrescadors va ser poder buscar per la platja diferents tresors, petxines, caragols de mar… A la nit la nostra feina era anar endevinant unes pistes per poder aconseguir les diferents parts d’un mapa, on hi havia el tresor. Quan per fi, vam trobar el tresor, vam descobrir que eren un munt de monedes de xocolata.

Ha sigut una experiència molt enriquidora i divertida!

PER LLEGIR MÉS...