LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Mostrem els nostres aprenentatges musicals als pares.

Els alumnes de 4t de primària, vam interpretar 4 cançons a les nostres famílies.

El passat dimecres dia 7 de juny, a la tarda, vam realitzar una mostra de música a la que vam convidar els pares i familiars. En aquesta, vam interpretar 4 cançons que havíem estat assajant durant el trimestre amb els professors de música, en l’aproximació a l’instrument.

Per començar la mostra vam fer una haka (percussió corporal) que va sorprendre a tots els espectadors. Més tard, vam fer una breu explicació dels instruments que havíem treballat i per classes vam interpretar les següents peces:

4t A: Rocky

4t B: BSO La guerra de les galàxies

4t C: BSO Jocs de Trons

Us deixem amb el vídeo de l’actuació perquè gaudiu tant com ho vam fer nosaltres.

PER LLEGIR MÉS...