COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Mostrem els nostres aprenentatges musicals als pares.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 4t de primària, vam interpretar 4 cançons a les nostres famílies.

El passat dimecres dia 7 de juny, a la tarda, vam realitzar una mostra de música a la que vam convidar els pares i familiars. En aquesta, vam interpretar 4 cançons que havíem estat assajant durant el trimestre amb els professors de música, en l’aproximació a l’instrument.

Per començar la mostra vam fer una haka (percussió corporal) que va sorprendre a tots els espectadors. Més tard, vam fer una breu explicació dels instruments que havíem treballat i per classes vam interpretar les següents peces:

4t A: Rocky

4t B: BSO La guerra de les galàxies

4t C: BSO Jocs de Trons

Us deixem amb el vídeo de l’actuació perquè gaudiu tant com ho vam fer nosaltres.

PER LLEGIR MÉS...