LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Premis Educació Viària

L’Agnès Serra guanya el concurs d’Educació Viària i l’Albert Fort és finalista.

Dos alumnes de 1r de primària, l’Agnès Serra i l’Albert Fort resulten guanyadora i finalista respectivament del Programa Escolar d’Educació Viària. El concurs era una activitat d’aula que consistia en dibuixar un nen o nena com a passatger d’un vehicle. L’activitat té com a objectius principals: conèixer les normes de circulació de vianants, adquirir hàbits de comportament correctes en ús de les vies públiques, utilitzar adequadament els transports públics i col·lectius, valorar la importància que té el respecte de les normes i dels senyals de trànsit i conèixer el seu significat. Moltes Felicitats als guanyadors!

PER LLEGIR MÉS...