LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Concurs DKV Fresh Art

L’alumna de Batxillerat Artístic Mariona Barbé, seleccionada entre els 12 millors de tota Espanya.

El passat divendres 16 de juny, la Mariona Barbé va ser seleccionada per formar part del concurs nacional Fresh Art; concurs organitzat per la DKV i la Universitat de Belles Arts de València, on només 12 joves creadors de les diferents comunitats d’Espanya desenvoluparan, durant l’última set-mana de juny, un projecte d’art concursant a partir de sis àmbits creatius: fotografia, escultura, vídeo, pintura, dibuix i art mural.

La nostra alumna, seleccionada amb la sèrie de tres fotografies, “escaleras hacia el pensamiento” defensarà aquesta categoria. L’hi desitgem molta sort i que gaudeixi d’aquesta oportunitat que a la vegada és un reconeixement al seu talent.

PER LLEGIR MÉS...