LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Crèdit de Síntesi: Descoberta de les Planes de Son

Passem uns dies pel Pallars aprenent coses de maneres divertides!

Un any més, hem passat uns dies en el magnífic complex que hi ha a Planes de Son (Pallars Sobirà), fent tallers i gaudint del magnífic paratge on es troben els equipaments de la Fundació Catalunya-La Pedrera. Allí, ens van oferir una estada amb un seguit d’activitats d’educació ambiental adreçades a sensibilitzar a la societat vers el desenvolupament sostenible i la conservació de la natura i el paisatge.

Vam poder visitar el poble de Son i el seu romànic, gaudir d’una sessió nocturna d’astronomia, estudiar la possibilitat que el riu pogués albergar individus de rata almesquera analitzant els microinvertebrats que hi trobàvem, investigar la dieta que té una òliba a partir dels seus excrements i visitar el magnífic centre de Fauna Salvatge que hi ha en les instal·lacions.

Tots en vam gaudir molt i ens han quedat ganes de tornar-hi!

PER LLEGIR MÉS...