LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Verge Blanca

Els nens i nenes de Cicle Inicial celebrem la festivitat de la Verge Blanca.

 El dijous 28 de setembre, el nostre col·legi va celebrar la festa de la seva patrona, “La Verge de l’Acadèmia”.  Per aquest motiu, els nens i nenes de cicle inicial, vam gaudir d’un seguit d’activitats programades per l’ocasió.

A primera hora del matí i fins a l’hora de l’esbarjo, vam gaudir de la fira de tallers que ens van preparar els alumnes de Batxillerat. Maquillatge, taller de polseres, túnel de les sensacions i de les emocions, joc de les cadires, jocs de punteria, …ens ho vam passar d’allò més bé gaudint tots plegats.

Després d’esmorzar, vam anar a la capella de l’escola a fer l’ofrena floral a la Mare de Déu i la lectura de les nostres pregàries per aquest nou curs que comença.

Finalment a la tarda i la resta de jornada vam realitzar activitats de tutoria, religió i plàstica totes elles relacionades amb la festivitat de la Verge Blanca.

Va ser una jornada festiva en commemoració a la nostra patrona.

PER LLEGIR MÉS...