COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La llibreta blanca

El plaer de la lectura.

La lectura freqüent és la millor manera de fer nostre el llenguatge i les seves creacions .

La riquesa lèxica , l’argumentació, l’explicació , l’expressió dels propis sentiments, la compresió dels sentiments dels altres, la llibertat de pensament… Tot plegat s’adquireix per mitjà de la lectura.

Sabem que llegir és important i profitós, que millora el rendiment acadèmic dels infants i que té molts beneficis en la vida quotidiana,

És per això que aquest mes d’octubre, els nens i nenes de 3r han “engegat” la llibreta blanca, una activitat molt enriquidora, amb la qual, al llarg de tot el curs, volem fomentar i millorar les competències lectores, el gust per la lectura i el desenvolupament de l’hàbit lector com a eines bàsiques que contribuiran a l’èxit escolar i l’aprenentatge dels nostres alumnes.

Mitjançant la “llibreta blanca” els infants deixaran un registre dels llibres que ells vagin llegint per plaer a casa o a l’escola i quan finalitzi el curs farem l’entrega de diplomes que acreditaran qui són els millors lectors o lectores de 3r de primària.

PER LLEGIR MÉS...