LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La llibreta blanca

El plaer de la lectura.

La lectura freqüent és la millor manera de fer nostre el llenguatge i les seves creacions .

La riquesa lèxica , l’argumentació, l’explicació , l’expressió dels propis sentiments, la compresió dels sentiments dels altres, la llibertat de pensament… Tot plegat s’adquireix per mitjà de la lectura.

Sabem que llegir és important i profitós, que millora el rendiment acadèmic dels infants i que té molts beneficis en la vida quotidiana,

És per això que aquest mes d’octubre, els nens i nenes de 3r han “engegat” la llibreta blanca, una activitat molt enriquidora, amb la qual, al llarg de tot el curs, volem fomentar i millorar les competències lectores, el gust per la lectura i el desenvolupament de l’hàbit lector com a eines bàsiques que contribuiran a l’èxit escolar i l’aprenentatge dels nostres alumnes.

Mitjançant la “llibreta blanca” els infants deixaran un registre dels llibres que ells vagin llegint per plaer a casa o a l’escola i quan finalitzi el curs farem l’entrega de diplomes que acreditaran qui són els millors lectors o lectores de 3r de primària.

PER LLEGIR MÉS...