LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Recursos formatius de l’Escola de l’Esplai de Lleida

Fundació Verge Blanca.

Avui els alumnes de CFGSIS i CFGSI  de 1r curs hem assistit a una xerrada a càrrec del Sr. Xavier Nus, coordinador pedagògic de la Fundació Verge Blanca. Aquesta fundació sense ànim de lucre i amb una experiència de més de 50 anys treballant en les terres de Lleida en l’educació en el lleure ofereix el programa de cursos 2017-2018 en les seves tres seccions: Escola de l’Esplai de Lleida, Servei de Colònies de Vacances i centres d’Esplai Cristians. Conscients de la importància de la participació en el temps del lleure com una eina d’integració social i educadora ens hem interessat en aquesta formació i especialització com a futurs  d’educadors i educadores. Els cursos de Lleure destinats a ser premonitors/es, monitors/es, i directors/es de lleure han suscitat força interès. També hem pogut conèixer altres formacions per a joves que ens poden interessar per oferir als grups de persones on exercim la nostra funció educadora, com ara  els cursos de manipulació d’aliments, iniciació al voluntariat…etc

PER LLEGIR MÉS...