COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Recursos formatius de l’Escola de l’Esplai de Lleida

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Fundació Verge Blanca.

Avui els alumnes de CFGSIS i CFGSI  de 1r curs hem assistit a una xerrada a càrrec del Sr. Xavier Nus, coordinador pedagògic de la Fundació Verge Blanca. Aquesta fundació sense ànim de lucre i amb una experiència de més de 50 anys treballant en les terres de Lleida en l’educació en el lleure ofereix el programa de cursos 2017-2018 en les seves tres seccions: Escola de l’Esplai de Lleida, Servei de Colònies de Vacances i centres d’Esplai Cristians. Conscients de la importància de la participació en el temps del lleure com una eina d’integració social i educadora ens hem interessat en aquesta formació i especialització com a futurs  d’educadors i educadores. Els cursos de Lleure destinats a ser premonitors/es, monitors/es, i directors/es de lleure han suscitat força interès. També hem pogut conèixer altres formacions per a joves que ens poden interessar per oferir als grups de persones on exercim la nostra funció educadora, com ara  els cursos de manipulació d’aliments, iniciació al voluntariat…etc

PER LLEGIR MÉS...