COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Baixem al Laboratori

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Descobrim les parts d’una flor.

Fa pocs dies, els de sisè vam baixar al laboratori per a descobrir al natural les diferents parts d’una flor. El material que fèiem anar era el bisturí, les tisores, unes pinces  emmanegades i una lupa binocular amb la qual ho vam poder veure amb més detall.

Primer vam treure els pètals i els sèpals després l´antera, que portava el pol·len. Finalment vam obrir el pistil i vam poder observar els òvuls. Gràcies a aquest treball vam poder completar una fitxa amb totes les parts de la flor.

PER LLEGIR MÉS...