LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visitem el CEEI

Alumnes del Cicle Formatiu de grau superior d’Administració i Finances visitem el CEEI.

El passat 19 d’octubre vàrem tenir l’oportunitat de visitar el CEEI de Lleida, on el tècnic de creació empresarial i assessorament, Salvador Pifarré ens va explicar el seu funcionament i ens va mostrar les seves instal·lacions.

El Centre Europeu d’Empreses i Innovació (CEEI) és una fundació constituïda pels principals agents socioeconòmics de les terres de Lleida, que treballa sota el paraigües de l’empresa GLOBALleida, amb l’objectiu d’identificar les idees innovadores i dotar-les de mitjans materials i humans per transformar-les en empreses referents pel teixit econòmic del territori.

La seva funció és acollir, assessorar i donar suport a la creació de noves empreses i models de negocis innovadors, i treballa pel foment de la cultura de la innovació a les empreses ja existents per tal d’afavorir la seva competitivitat i la diversificació de l’economia a les terres de Lleida.

Una vegada acabada l’explicació, vam fer una visita per les diferents instal·lacions, on vam conèixer una empresa que ens va cridar molt l’atenció que es dedica a la impressió de peces en 3D I que altres empreses l’utilitzen per millorar o innovar en projectes ja creats o en creació, per poder tenir el mínim cost en trobar quelcom  adequat pel seu projecte.

Va ser una xerrada molt interessant on vam aprendre moltes coses que segur ens serviran en un futur.

Pep Riart, Laia Sala i Laia Vicens

PER LLEGIR MÉS...