LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Preparant els projectes de Fi de Cicle

On i com busquem la informació?

L’alumnat de segon dels Cicles d’Educació Infantil i d’Integració Social que estem preparant el Projecte  de fi de Cicle, hem  realitzat una sessió formativa a la Universitat de Lleida.

Des del servei de Biblioteca i documentació del Campus de Cap Pont, la Mireia i la Sandra, ens han donat a conèixer els serveis i recursos que ofereix la biblioteca així com a diferents buscadors relacionats amb les temàtiques dels nostres cicles,  ens han conscienciat de la importància de la cerca de les fonts d’informació per a trobar informació vàlida i contrastada, i també ens han ajudat a aprendre com fer citacions i a usar èticament la informació.

Ha estat una sessió molt interessant i que  ens ha facilitat moltes eines per  a poder consultar el marc conceptual dels nostres Projectes i elaborar un treball de qualitat.

També ha estat una bona oportunitat de  familiaritzar-nos amb l’ambient universitari.

PER LLEGIR MÉS...