LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebrem sta. Cecília, patrona de la música!!!

Els alumnes de primària celebren la festivitat de la patrona de la música i dels músics.

El dimecres, 22 de novembre, els alumnes de primària van celebrar la festivitat de la patrona de la música i dels músics, Sta. Cecília amb una sèrie d’actuacions musicals en el pati del col·legi. L’acte va començar amb els més petitons, els alumnes de cicle inicial, que ens varen obrir la sèrie d’actuacions cantant la cançó “Hola benvinguts”. Els alumnes de cicle mitjà ens varen fer una mostra del que han aprés en dos mesos en el projecte “aproximació a ‘instrument”. Els alumnes de 3r A i 3r B van interpretar la cançó “Iukaidi” individualment cada classe i el alumnes de 3r C “Hola benvinguts” a dos veus. Els alumnes de quart cada classe va interpretar una cançó: 4t A “Obwisana”, 4t B ” Rocky” i 4t C “Ode to joy”. Després els alumnes de cicle superior, ens van cantar la cançó de The Beatles, “Hello goodbye” i per finalitzar l’acte, tots plegats vàrem cantar la cançó del lema d’aquest any “Som iguals” . Va estar una estona molt enriquidora que ens va permetre gaudir i compartir els valors de la música. Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...