LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Comunicar per construir una societat mes inclusiva

En Josep Maria Soro presenta el projecte TEBVist a l’alumnat d’Integració Social.

En Josep Maria Soro, periodista de TV3 i del Canal 3/24, exalumne del Col·legi Episcopal, ha presentat el projecte TEBVist a l’alumnat d’Integració Social. El projecte TEBVist segueix una sèrie d’objectius en accessibilitat, formació i realització personal de les persones amb discapacitat intel·lectual. “Tenir una feina no és només una necessitat per rebre diners sino que també és una eina d’inclusió social” va afegir J.M Soro, el qual va exposar que la cooperació, el treball d’un gran equip, la formació contínua i les bones relacions son els ingredients secrets de l’èxit dels resultats del programa. TEBVist ha rebut el reconeixement per diferents institucions per la tasca ben feta i continúen treballant en l’assoliment d’objectius en materia d’inclusió social. “Aquest món és tan divers que és difícil entrar-hi però quan hi entres és apassionant”

PER LLEGIR MÉS...