LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Aprenem a lligar-nos els cordons

Els alumnes de cicles d’integració socials ens ajuden en el nostre aprenentatge.

Aprendre a lligar-se els cordons de les sabates és una fita de la infància per a qualsevol nen. Moltes vegades quan els petits estan intentant aprendre a fer-ho es frustren molt si els resulta difícil i més si no ho aconsegueixen fàcilment. Amb paciència i perseverança podrem acompanyar-los en aquest aprenentatge que els farà sentir grans i orgullosos.

Els alumnes del cicle formatius d’Integració Social ens han vingut a ensenyar a lligar els cordons. Ha estat una experiència molt bona per tots ja que hem pogut gaudir, aprendre i ens hem sentit molt ajudats pels alumnes grans de la nostra escola.

PER LLEGIR MÉS...