LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La parròquia de Montserrat exposa obres d’alumnes del col·legi

Col·laboració entre la parròquia de Montserrat i el Batxillerat Artísitc.

El diumenge 3 de desembre sis alumnes de segon de Batxillerat Artístic finalistes del concurs de pintura, amb motiu de la Verge de Montserrat, van tenir l’oportunitat de presentar les seves obres que es troben exposades dins la parròquia.

Les obres de la Neus Rosell, l’Aina Mestre, el Joan Saló, la Núria Granollers, la Sandra Fernández i la Núria Martínez, responen a noves interpretacions a partir de la influència de diferents estils artístics: l’art nouveau i l’exaltació de la decoració naturalista, el neoplasticisme i el joc conceptual de la geometria, el fauvisme on el color pren protagonisme, el relleu objectual on la descontextualització de la pedra es converteix en xinxeta i el dibuix lineal continu per reflectir un estat de fe. Us convidem a conèixer aquestes noves i singulars interpretacions de la figura emblemàtica de la verge de Montserrat.

PER LLEGIR MÉS...