COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El joc heurístic a la llar

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aprenentatge  amb materials reciclats.

Els infants de la llar exploren amb objectes considerats sovint de rebuig.  Amb el joc van descobrint  i comprovant els diferents efectes que provoquen les seves accions : agrupar i separar, ficar i treure, omplir i buidar, encaixar, prémer, obrir i tancar, tapar i destapar, arrenglerar, fer lliscar, fer rodolar…

El joc heurístic els ajuda a exercitar la capacitat de concentració, aprenen a coordinar moviments simultanis, a ordenar i organitzar objectes i estimulen l’exploració sensorial  gaudint de la seva manipulació.

Aquestes activitats de descoberta acosten als nens/es a les primeres nocions lògico-matemàtiques.

 

PER LLEGIR MÉS...