LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

És possible la vida en altres planetes?

Xerrada sobre l’estudi astrofísic dels planetes extrasolars.

Els alumnes de Primer de Batxillerat, així com els de Segon Tecnològic i Doble Via van rebre la xerrada “És possible la vida en altres planetes?” a càrrec del divulgador astronòmic, el Dr. Kike Herrero.

Herrero, centrat en la investigació de planetes fora del sistema solar, ha apropat als alumnes les tècniques de recerca més actuals en astrofísica. En concret, ha parlat sobre un tema tant controvertit com la possibilitat de trobar vida en altres planetes. La línia actual d’investigació es centra en buscar zones que presentin condicions similars a les de la Terra. D’aquesta manera ja s’han determinat diversos plantes que podrien complir amb aquestes condicions.

De moment no coneixem cap forma de vida extraterrestre, però encara queda molt Univers per estudiar!

 

PER LLEGIR MÉS...