COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

És possible la vida en altres planetes?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Xerrada sobre l’estudi astrofísic dels planetes extrasolars.

Els alumnes de Primer de Batxillerat, així com els de Segon Tecnològic i Doble Via van rebre la xerrada “És possible la vida en altres planetes?” a càrrec del divulgador astronòmic, el Dr. Kike Herrero.

Herrero, centrat en la investigació de planetes fora del sistema solar, ha apropat als alumnes les tècniques de recerca més actuals en astrofísica. En concret, ha parlat sobre un tema tant controvertit com la possibilitat de trobar vida en altres planetes. La línia actual d’investigació es centra en buscar zones que presentin condicions similars a les de la Terra. D’aquesta manera ja s’han determinat diversos plantes que podrien complir amb aquestes condicions.

De moment no coneixem cap forma de vida extraterrestre, però encara queda molt Univers per estudiar!

 

PER LLEGIR MÉS...