COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Exposició al Centre de Recursos Juvenils de Lleida

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Mostra d’art formada per 14 obres dels alumnes de batxillerat artístic al Centre de Recursos Juvenils de l’Ajuntament de Lleida al carrer la Palma.

L’exposició emmarcada en diferents disciplines, estils i tècniques grafico-plàstiques forma part del conjunt “Clàssics contemporànis”. Les imatges s’inspiren en diferents obres mestres del món de l’art, tals com: “Laocoonte i els seus fills” de Agesandro, Polidoro i Atenodoro, “Composició A” de Piet Mondrian, “Impressió, sol naixent” de Claude Monet, “Això no és una pipa” de René Magritte, “El naixement de Venus” de Sandro Botticelli, “L’home de Vitruvi” de Leonardo da Vinci…, una nova visió a partir de la documentació del context sociocultural, l’autor i l’anàlisi formal i conceptual de les imatges originals.

PER LLEGIR MÉS...