Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició al Centre de Recursos Juvenils de Lleida

Mostra d’art formada per 14 obres dels alumnes de batxillerat artístic al Centre de Recursos Juvenils de l’Ajuntament de Lleida al carrer la Palma.

L’exposició emmarcada en diferents disciplines, estils i tècniques grafico-plàstiques forma part del conjunt “Clàssics contemporànis”. Les imatges s’inspiren en diferents obres mestres del món de l’art, tals com: “Laocoonte i els seus fills” de Agesandro, Polidoro i Atenodoro, “Composició A” de Piet Mondrian, “Impressió, sol naixent” de Claude Monet, “Això no és una pipa” de René Magritte, “El naixement de Venus” de Sandro Botticelli, “L’home de Vitruvi” de Leonardo da Vinci…, una nova visió a partir de la documentació del context sociocultural, l’autor i l’anàlisi formal i conceptual de les imatges originals.

PER LLEGIR MÉS...