COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Campanya de Nadal

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Visitem Arrels Centre Obert i “La Botigueta” Servei d’Aliments.

Els alumnes de 2n ESO hem realitzat una visita al Centre Obert Arrels situat al carrer Panera, 7 1r ; i al Servei d´Aliments “La Botigueta” situat al carrer Bruc, 2 baixos. Aquests centres formen part de la Fundació Social Sant Ignasi de Loiola a Lleida.

Els professionals del Centre Obert Arrels ens han explicat que són un centre de dia que atenen les persones sense llar a la ciutat de Lleida. Hem visitat els diferents serveis que ofereix el Centre: sala polivalent, perruqueria i sala de cures, cafeteria, bugaderia i les oficines on assessoren aquelles persones que arriben al Centre. També ens han comentat que al Centre hi treballen moltes persones de forma voluntària i com gràcies amb ells poden tirar endavant.

A la “Botigueta” ens han explicat com atenen i proporcionen aliments a persones i famílies en situació de necessitat i també quins lots de productes realitzen.

Agraïm l’atenció dels professionals del Centre Obert Arrels i de la “Botigueta” que ens han mostrat una realitat social present a la nostra ciutat.

PER LLEGIR MÉS...