LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Un any més celebrem la “missa del pollet”

Celebrem l’arribada del nadal.

El passat 24 de Desembre a les 17.00 hores la parròquia Santa Teresina ha acollit un any més la presència de pares, mares, nens i padrins, per commemorar el naixement de Jesús. La participació ha estat d’unes 300 persones.

La missa del pollet està adreçada principalment als infants. Ells preparen ofrenes, llegeixen pregàries i reflexionen sobre la importància del Nadal. En aquesta ocasió Mn. Víctor ha mostrat un router per explicar que Jesús està sempre enviant senyal però que no sempre estem connectats.

La celebració és una missa del gall per a nens i nenes en una franja horària (17h) que facilita l’assistència a famílies amb infants petits.

Aquest any s’ha comptat amb l’ajuda de dos guitarristes i un clarinetista exalumnes del col•legi FEDAC.

Ha convocat l’arxiprestat de Gardeny i la celebració és oberta a tots els públics. Hi han participat la Parròquia Santa Teresina, el col•legi FEDAC, col•legi Episcopal i la parròquia Sant Ignasi.

A l’acabar, un petit pica-pica ha servit per donar un to festiu a la celebració

PER LLEGIR MÉS...