LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes de l’Aula de música, brillen en el concert de Nadal

El passat 12 de desembre, els alumnes de l’Aula de música del col·legi Episcopal, van mostrar el que han aprés durant el primer trimestre de curs, en un magnífic concert de Nadal.

El concert el van obrir els alumnes de sensibilització musical ( P4 i P5), cantant-nos la nadala, “Quan somrius”. Tot seguit, es va donar pas a les interpretacions individuals d’instrument. Una vintena d’intèrprets que van fer les delícies del públic.

Les agrupacions musicals van estar el plat fort de l’actuació. El nivell d’iniciació ens van interpretar : “És Nadal”, el nivell entremig :”Halleluja” i el nivell avançat, una magnífica actuació de : “Hijo de la luna”. Per finalitzar el concert, els alumnes de cant coral van cantar: “No me doy por vencido”, “Cançó de Nadal” i “Som iguals”.

Tot plegat, una hora i mitja de música interpretada per joves músics, que van demostrar l’estima que tenen per la música i ens en van fer gaudir a tots.

Felicitats a totes i a tots els intèrprets, bona feina i bona música !!!

PER LLEGIR MÉS...