COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Exposició fotogràfica sobre els 80 anys del bombardeig de Lleida

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de Batxillerat la visiten dins l’àrea de Història d’Espanya.

Els alumnes de  segon de batxillerat van visitar el Museu d’Art Jaume Morera de Lleida per poder veure l’exposició de fotografies realitzades per l’Agustí Centelles, arrel de la commemoració dels 80 anys del bombardeig de Lleida.

Centelles és una de les figures més reconegudes de la història de la fotografia periodística a Catalunya. El seu treball durant la República i la Guerra Civil ha estat considerat com un dels llegats visuals més excepcionals.

A més,  aquesta exposició dona la possibilitat de veure per primera vegada totes  les fotografies  que Centelles va realitzar del bombardeig de la ciutat l’any 1937. Aquestes, amb el seu caràcter avançat, compromès i profundament emotiu han ajudat als alumnes a poder comprendre millor el fet històric de la Guerra Civil a la nostra ciutat.

PER LLEGIR MÉS...