COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Visitem la biblioteca pública de Lleida

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de primer s’endinsen en un món ple de fantasia, somnis i il·lusions.

Els alumnes de primer de primària vam anar a visitar la biblioteca pública de Lleida. Un dels objectius de cicle inicial és assolir la lectoescriptura, i quin millor lloc per poder gaudir-ne que la biblioteca. D’aquesta forma hem viscut de primera persona i hem conegut el funcionament d’una autèntica biblioteca. Hem experimentat que significa el préstec i ara ens servirà de punt de partida per iniciar-nos en la utilització de la Biblioteca d’aula. Comencem a preparar l’aula, el nostre carnet de biblioteca i la classificació dels llibres per tal de poder llegir el llibre que més s’adapta a nosaltres.

La lectura és un factor fonamental per al desenvolupament de les competències bàsiques i, juntament amb altres processos intel·lectuals com són escriure, parlar i escoltar, faciliten el desenvolupament personal i l’adquisició dels aprenentatges.

Per a molts ha sigut una experiència nova, un espai ple de noves emocions, per a d’altres viure una nova aventura….però el que ens unirá a tots, será el plaer per la lectura!!

PER LLEGIR MÉS...