COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El gust de llegir

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

P5 treballa “La notícia i la lectura del diari “.

Una manera d’atansar els infants als mitjans de comunicació que ens aporten informació, cultura,publicitat i entreteniment  és a través de la  lectura dels diaris. Tot llegint i observant les notícies, han diferenciat les seves parts i han interpretat  les paraules més destacades, compartint amb els companys quina ha estat la informació que més els ha cridat l’atenció. Ha estat una experiència d’aproximació a la premsa escrita, present en el nostre dia a dia, familiaritzant als nens/es amb els mitjans de comunicació que utilitzen el llenguatge escrit com vehicle d’expressió.

PER LLEGIR MÉS...