LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona 1r d’ESO

Anem a visitar el Museu Egipci de Barcelona i el Museu de les Matemàtiques de Cornellà.

Dimecres dia 24 de Gener, seguint la programació de sortides, es va realitzar la sortida a Barcelona per tal de realitzar activitats diferents a les que es poden trobar al nostre entorn més proper.

A l’arribada al Museu Egipci es van realitzar dues activitats: una visita guiada recreant el marc teòric de la vida en l’Antic Egipte i també un taller de momificació on es van il·lustrar les diferents tècniques que s’utilitzaven per transferir el cos a l’altre món.

A l’hora de dinar, es va gaudir del Parc de Can Mercader, a Cornellà on es troba el Museu de les Matemàtiques. Allà es van fer una sèrie de tallers de construcció de diferents cúpules i, més tard, es van visitar les diferents sales del museu on es va gaudir de tot un seguit d’activitats manipulatives de geometria aplicada.

PER LLEGIR MÉS...