LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre programes en Habilitats Socials

Ens entrenem  per superar-nos.

Ha vingut al nostre col·legi la Sra. Eva Betbesé, coordinadora pedagògica de l’associació Down Lleida a explicar-nos com fer un programa en habilitats socials. Ha sigut una xerrada molt interessant on hem pogut saber de més a prop com treballen els programes en HS  des de l’Associació. Hem après de la importància de l’avaluació inicial per veure on estem, d’on partim i seguidament marcar-nos uns objectius. Ara ens tocarà pensar unes activitats adients a les persones i fer-les en grup. Temporitzem, pensem metodologies que ens ajudin a desenvolupar les activitats.  Ens podem valdre de molts recursos: situacions reals passades a vídeo, modelatge, imitació immediata en role-playing…., deures per a casa i finalment fer les activitats en situacions reals. Molt important la nostra actitud davant els errors en la posada en pràctica, els reforços positius davant els negatius i sobretot la perseverança i la paciència. Avaluarem tot el procés per anar retocant o canviant, si cal, aspectes que veiem podem millorar i al final també avaluem per veure  i interpretar els resultats finals del nostre programa.  Moltes gràcies Eva!!!  

 

PER LLEGIR MÉS...