COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Debat dialèctic entre estudinats de Batxillerat.

Dilluns 19 i dimarts 20 dos grups d’alumnes de 1r de Batxillerat van participar a la Lliga de Debat de Secundària i Batxillerat, que cada any organitzen la Xarxa Vives i la Federació Escola Valenciana.

L’objectiu de la Lliga és fomentar el debat dialèctic entre els estudiants. Els equips argumenten a favor i en contra d’un tema que han hagut de preparar prèviament. El jurat valora la solidesa dels arguments, el treball en equip, la fluïdesa en l’argumentació, la flexibilitat i la correcció semàntica i gramatical.

Ha estat una bona experiència, que esperem que continuï els propers anys.

PER LLEGIR MÉS...