LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Recepció alumnat FP DUAL

La FP Dual garanteix més la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral dels estudiants.

Dimecres 7 de març va tenir lloc la recepció de tot l’alumnat que realitza pràctiques de FP Dual a la Paeria. La recepció anual, va tenir lloc al saló de Plens de la Paeria. Entre l’estudiantat present, estava l’alumnat del CFGGS d’Educació Infantil i d’Administració i Finances del nostre Col·legi que estan realitzant les seves pràctiques en diferents Escoles Bressol Municipals així com en altres serveis municipals. A l’acte es va recordar que aquest, és un model de formació que facilita una formació de qualitat i més propera a les necessitats de l’actual món laboral. Amb aquesta iniciativa, en la qual participa el col·legi Episcopal, es contribueix a la formació professional que, en la seva modalitat dual, vol garantir més la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral. Agraïm l’oportunitat que ofereix l’Ajuntament amb aquestes places de pràctiques.

PER LLEGIR MÉS...