COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Recepció alumnat FP DUAL

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La FP Dual garanteix més la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral dels estudiants.

Dimecres 7 de març va tenir lloc la recepció de tot l’alumnat que realitza pràctiques de FP Dual a la Paeria. La recepció anual, va tenir lloc al saló de Plens de la Paeria. Entre l’estudiantat present, estava l’alumnat del CFGGS d’Educació Infantil i d’Administració i Finances del nostre Col·legi que estan realitzant les seves pràctiques en diferents Escoles Bressol Municipals així com en altres serveis municipals. A l’acte es va recordar que aquest, és un model de formació que facilita una formació de qualitat i més propera a les necessitats de l’actual món laboral. Amb aquesta iniciativa, en la qual participa el col·legi Episcopal, es contribueix a la formació professional que, en la seva modalitat dual, vol garantir més la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral. Agraïm l’oportunitat que ofereix l’Ajuntament amb aquestes places de pràctiques.

PER LLEGIR MÉS...